Kickstarter.com – fungujúci crowdfunding (kolektívne financovanie)

Kickstarter.com je najväčšia online platforma na kolektívne financovanie – anglicky  crowdfunding rôznych produktov či služieb. Občas tam zablúdim a prezerám si čo všetko chcú ľudia pomocou takéhoto kolektívneho financovania dostať na trh.  Z času na čas ma z vystavených projektov čo to zaujme a ja prispejem sumou či sumičkou na to aby mohol projekt uzrieť svetlo komerčného života.

kickstarter financovanie

Za takúto finančnú pomoc môžete v závislosti od jej výšky (v prípade úspechu) očakávať nejakú odmenu- častokrát práve samotný produkt a to za (pre-sale) zvýhodnenú cenu. Tento produkt vám jeho vývojári pošlú a môžete ho vlastniť medzi prvými ešte pred spustením oficiálnych predajov.

Výhodou platformy KICKSTARTER.com  je, že ako prevádzkovateľ výrazne eliminujú riziko, že prídete o svoje peniaze a v prípade, že sa vývojari rozhodnú stopnúť projekt vám peniaze vrátia. Z piatich projektov, ktoré som doteraz financoval mi neprišla len jedna a popravde kickstanetuším, či sa stratila pri preprave alebo mi to len neposlali.

Čo všetko som už z kickstarter.com skutočne obdržal?

Nižšie prikladám zoznam, k najzaujímavejším veciam napíšem aj samostatný článok:

kompresné tašky na oblečenie

Acteon Compression Packing Cubes -kompresné tašky na lepšie uskladnenie oblečenia pri cestovaní – dokážu uskladniť podstatne väčší objem oblečenia ako štandardne napcháte do cestovnej tašky či kufra.

No.3 Phillips Screwdriver Bit that turns NEW & OLD screws!   špeciálne bity, ktoré dokážu vyskrutkovať aj skrutky s poškodenými – vydratými drážkami.

 

ghost -opensource blogging platformGhost: Just a Blogging Platform  – podľa toho čo viem, na KICKSTARTERI nie je možné žiadať o podopru na vývoj softvéru či webu. Výnimku tvoria tzv. open-source,  čiže softvér, ktorý je na nekomerčné účely voľne a zdarma šíriteľný. Jedným takýmto OS systémom je blogovacia platforma Ghost, ktorú som v minulosti podporil a na ktorej som pôvodne plánoval postaviť svoj blog (a stále chcem :D)

MEATER: The First Truly Wireless Smart Meat Thermometer – inteligentný bezdrôtový teplomer na mäso – po prepojení so smart zariadením – mobilom či tabletom s Androidom či iOS vidíte stav prípravy mäsa priamo na displeji vašeho zariadenia.

 

 

A čo som podporil a zatiaľ to nedorazilo?

ZNAPS – Connection is just a snap away -nabíjačka pre iphone, ktorá funguje na podobnom príncipe ako tie pre Macbooky- konektor je spojený s káblom pomocou magnetu a pri zakopnutí či silnejšom potiahnutí sa bezproblémovo odpojí. // u tohto projektu už odmenu za podporu neočakávam – ako som spomínal vyššie, predpokladám, že tento produkt nebude mať úspešný koniec

Nabudúce keď budem niečo z vecí, ktoré mi došli používať, tak k tomu napíšem recenziu 🙂

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *