Veľtrh spojovacieho materiálu Fastner Fair Stuttgart 2019


Po dlhej odmlke na mojom blogu pridávam príspevok referujúci moju poslednú pracovnú cestu – návštevu jedného z najväčších veľtrhov spojovacieho materiálu na svete – Fastener Fair Stuttgart 2019, ktorý som navštívil v marci tohto roku. Na vysvetlenie, prečo som na svoj blog dlho nič nepridal musím napísať, že bolo to kvôli vyťaženiu – či už osobnému – rodina ale aj pracovnému, kde ma najviac vyťažuje práve moja predajňa so spojovací materiálom, kotviacimi prvkami a železiarskym tovarom – SPOJAK.sk.

V krátkosti vám prinášam aspoň krátky článok prečo tam chodím a čo som tam videl.

Fastener Fair Stuttgart

– veľtrh spojovacieho materiálu a vecí spojených s ním
Prílet rovno na výstavisko

Na veľtrhy do Štutgartu sa vždy teším – najmä preto, že výstavisko leží hneď vedľa letiska – stačí prejsť pár metrov cez prechod pred letiskom a nachádzate sa rovno v areáli celého výstaviska, ktoré je obrovské a naraz tam prebiehajú viaceré výstavy. Toto je neskutočná výhoda a aj kvôli tomuto býva tento veľtrh jeden z najlepších na svete.

Prečo vlastne chodím na takéto výstavy? Pretože na nich vždy človek uvidí množstvo inšpiratívnych vecí a nemusí to byť nutne tovar. Mimo spojovacieho materiálu, kotviacich prvkov a rôzneho železiarskeho tovaru ako sú reťaze, skoby, háčiky, laná, závlačky atď človek uvidí ich aplikáciu v praxi, možnosti použitia a hlavne – to čo ma zaujíma najviac – ako dané produkty “vyložiť” a prezentovať. Vždy po prílete z takéhoto veľtrhu prídem nabitý novými nápadmi, ktoré sa snažím aplikovať aj u seba na predajni v Liptovskom Mikuláši.

Mimo toho človek na výstave stretne obchodných partnerov – dodávateľov či odberateľov. Vždy prehodíme slovko-dve, dozviem sa čo je nové, aké novinky sa chystajú a to mi dáva nemalú výhodu v takomto konkurečnom obore.

výroba klincov
Stroj na výrobu klincov – síce už historický kúsok no stále funkčný – mal som možnosť ho vidieť priamo v prevádzke.
Montážny prvky – rôzne oká, úchyty pre inštalatérov, elektrikárov, vodárov… Tovar, ktorý držím a predávam aj ja na predajni. Zrovna tento vzorkovník ma zaujal a keby mám viac miesta, postavím si rovnaký.

Videl som množstvo zaujímavých vecí – skladovacie systémy na drobný tovar (tie fakt potrebujem, nakoľko posledný rok na svojej predajni bojujem s miestom :D), baliace stroje, vážiace stroje, označovacie stroje, kontrolné stroje, triediace linky a mnoho iného, blízko súvisiaceho so spojovacím materiálom, kotveniami, rôzne možnosti prezentácie drobného aj väčšieho tovaru. Na záver ešte prikladám pár fotografií:


Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *