PRO Tip: Otravujú vás pravidelne telefonické prieskumy?

Otravujú vás s telefonickými prieskumami či predajom? Tento tip pomôže na 100%

Pôvodne som chcel túto vychytávku, ktorú ma naučila prax napísať len na facebook a pomôcť tak priateľom a známym s otravnými telefonátmi od rôznych spoločností, ktoré sa pokúšajú urobiť prieskum či ponúknuť vám tovar alebo službu, ale prečo nepomôcť aj ďalším, ktorým tak ako mne tieto vyčerpávačky lezú na nervy.

Dlhodobo sa snažím zistiť odkiaľ majú prieskumné agentúry moje číslo – rozumiem, že pokiaľ ho mám zverejnené ako obchodný kontakt, tak s a k nemu “nejako” dostanú, no minule ma prekvapil hovor na novom čísle, ktoré neviem ani ja a nedal som ho ani vlastnej mame  – to už je na podozrenie,  či operátori alebo niekto od nich neobchoduje s databázami… Ale teraz k veci.

Väčšina takýchto telefonátov má veľmi podobný priebeh – rýchlo sa vám predstavia (častokrát nepočujete ani o akú spoločnosť sa jedná či kto vám volá a už vôbec sa nedozviete odkiaľ majú na vás číslo), spýtajú sa či máte chvíľku a akonáhle dostanú kladnú odpoveď (častokrát si myslím, že mi volá zákazník) vás upozornia, že hovor môže byť zaznamenávaný. Kým som študoval bolo jednoduchým riešením hovor proste zložiť a číslo zablokovať, no ako som začal robiť na seba snažím sa vždy najskôr zistiť či sa nejedná o zákazníka.  A čo je teda tou kúzelnou vetou, ktorá v takomto prípade na otravčíkov zaberá? 

Hneď ako vás volajúci upozorní, že hovor môže byť zaznamenávaný mu to oplaťte rovnakou kartou a odpovedzte niečo v štýle “tento hovor je spoplatnený” a požiadajte si údaje na ktoré im môžete vystaviť faktúru.  Ešte sa mi nestalo, že by mi nezložili sami  🙂

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *