Hromadné mazanie SPAM komentárov vo WordPress

Ak ste narazili na tento článok asi potrebujete vyriešiť problém, ktorý som aktuálne riešili ja a to – AKO HROMADNE VYMAZAŤ KOMENTÁRE NA WORDPRESS WEBE?

Kedže som dlhodobo neriešil SPAM, ktorý sa mi objavoval v podobe neschválených komentárov sa mi v administrácii nazbieralo takmer 40 tisíc komentárov, čakajúcich na schválenie či poslanie do SPAMU – komentáre, ktoré zjavne neboli spam som schvaľoval, no spamu mi prišlo naozaj veľa. V aktuálnej verzii WordPress stále neponúka spravovanie viac ako pár desiatok komentárov naraz (mazanie/schválenie/označenie ako SPAM) a tak na hromadné zmazanie komentárov využívam externý plugin.

Zároveň okrem toho, že som sa to rozhodol prečistiť, pokúsim sa zabrániť takému masívnemu zaspamovaniu do budúcnosti. Využil som na to 2 pluginy:

  • WPCommenCleaner – plugin umožňujúci hromadné mazanie komentárov
  • AntispamBee – plugin, ktorý automaticky triedi komenty a čistí ich od SPAMU

Hromadné zmazanie komentárov pomocou WPCommentCleaner

  •  po inšalácii pluginu nájdete odkaz v hlavnom menu,  zobrazia sa vám 3 možnosti, z ktorých som ja využil prvú a to zmazanie všetkých neschválených komentárov naraz:

Prevencia proti SPAMU vo WordPress pomocou AntispamBee

  • po inštalácii pluginu ho môžete nájsť v zozname nainštalovaných pluginov- kde sú aj možné nastavenia- zvýraznil som pre mňa dve najdôležitejšie a to, že komentáre obsahujúce BBcode sú automaticky označené ako SPAM a ďalšiu možnosť – automatické mazanie komentárov označených ako spam (inak vám budú chodiť notifikácie o označení komentára za SPAM na email)

Tých pár minút nastavovania mi ušetrilo desiatky minút mazania komentárov, ktoré na blogu nechcem mať no žiaľ vždy si nájdu cestu.

Jakub Krupa
Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Latest posts by Jakub Krupa (see all)

No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *