Social media marketing: Propagácia lokálnej firmy prostredníctvom cielenej reklamy na facebooku

Social media marketing (SMM) je skvelým nástrojom na budovanie povedomia o firme a pri správnom, kontinuálnom používaní môže priniesť slušné výsledky. Nevýhodou môže byť ťažšia merateľnosť dosiahnutých výsledkov. Napriek tomu v dobe sociálnych sietí je hlúposť tento marketingový kanál ignorovať a kedže sa dá využívať aj s minimálnym (dokonca žiadnym) rozpočtom je vhodný aj pre malinké firmy či ľudí podnikajúcich na voľnej nohe.

Dnes skúsim v článku načrtnúť možnosti cielenia reklamy na facebooku a to priamo na praktickom príklade – nastavíme reklamnú kampaň pre predajňu so spojovacím materiálom a kotviacimi prvkami v Liptovskom Mikuláši, o ktorej som už v minulosti písal.

Cieľom reklamy je uvedenie nového sortimentu na trh – konkrétne rozšírenie ponuky o kolieska a kolesá rôznych druhov a veľkostí. Prvú zmienku o kolieskach som na fanpage pridal začiatkom februára:

ako na marketing pomocou facebooku

  • Reach, teda zásah je 96 ľudí – tzn. 96 ľuďom sa tento príspevok zobrazil či už na nástenke alebo v newsfeede. Nič moc, ale vzhľadom na nízku užívateľskú základňu a takmer žiadne impresie je to úplne v poriadku.

Po dvoch týždňoch som pripravil jednoduchú grafiku a vytvoril príspevok, ktorý som boostol (podporil €) na najbližší týždeň s rozpočtom 2€/deň.kolieska a kolesá liptov

Príspevok som zverejnil s tým, že som skúsil nastaviť čo najvhodnejšie cielenie vzhľadom na cielovku:

cielenie reklamy na facebooku

Podľa nastavenia cieľovej skupiny na obrázku vyššie môžete vidieť, že ponuku chcem zobrazovať mužom vo veku 27-55 rokov, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou robia so spojovacím materiálom, kotviacimi prvkami a z dlhodobej perspektívy môžu byť najviac rentabilní, pretože sa jedná o skupinu vracajúcich sa zákazníkov.

Správne nastavenie cieľovej skupiny môže mať výrazný vplyv na výsledky reklamnej kampane. Je pravda, že rozdiely sú v prípade malých firiem s malým rozpočtom na reklamu naozaj nepatrné, no napriek tomu sa oplatí aj pri takýchto reklamách “trochu pohrať” s nastavením.  Výhodou reklamy na facebooku je možnosť editácie aj počas jej bežania, preto ak máte pocit, že reklama beží už dlhší čas a neprináša uspokojivé výsledky, môžete jej nastavenia upraviť alebo ju vypnúť.

A čo vy – máte už svoju fan stránku na facebooku? Využívate ju na propagáciu vašich produktov či služieb? Ste s výsledkami spokojní alebo by ste chceli prostredníctvom sociálnych sietí dosiahnúť viac?

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Rating: 4.9/5. From 4 votes. Show votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *