Predajňa so spojovacím materiálom SPOJAK.sk – ročný report

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Spojovací materiál, kotvenia a tesárske prvky som začal predávať  v regióne Liptov prostredníctvom svojej predajne SPOJAK.sk v Liptovskom Mikuláši presne pred rokom. Rozbiehať lokálne pôsobiacu firmu a k tomu ešte na etablovanom trhu je ťažšie ako by sa mohlo zdať, v každom prípade poďme sa pozrieť čo sa nám podarilo.

Širšia ponuka spojovacieho materiálu

Každý týždeň rozširujeme ponuku a zväčšujeme skladové zásoby. Máme najväčší výber tesárskych vrutov s torx drážkou a tesárskych kovaní – okrem obyčajného spojovacieho materiálu sme zaradili aj aj nerezový spojovací materiál – skrutky, matice, podložky, závitové tyče či vruty do dreva. Naskladnilli sme aj metrické skrutky a matice s jemným stúpaním.

Ďalšia kľúčová služba v LM

Rozhodol som sa rozšíriť ponuku predajne o kľúčovú službu – tzn. rozrábanie (duplikovanie) kľúčov do fab či obyčajných dverových vložiek, predaj zadlabávacích zámkov, fabiek a vlastne všetko čo k tomu patrí. Momentálne finišujem posledné prípravy pred spustením – stroj na frézovanie kľúčov a väčšinovú zásobu surových kľúčov už mám nakúpené a naskladnené.

výroba a rozrábanie kľúčov - kľúčová služba Liptovský Mikuláš
Potrebujete vyrobiť či rozrobiť kľúč? Navštívte nás na Kamennom poli v Liptovskom Mikuláši

Hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol otvoriť kľúčovú službu je, že  týždenne k nám príde niekoľko zákazníkov dopytujúcich práve rozrobenie kľúča. Po preskúmaní trhu som zistil, že v Liptovskom Mikuláši sú momentálne len dve kľúčové služby a obidve na opačnej strane mesta. Čo je zaujímavé, kľúčová služba nie je ani v OD Tesco a ani v priľahlom OD RGB Liptov. Zároveň sa nepotrebujem nič učiť – kľúče už dlhé roky rozrábame v našej dolnokubínskej predajni Krupa Kajo.

spojovací materiál a kotviace prvkyVlastný katalóg spojovacieho materiálu a kotviacich prvkov

Áno – v priebehu zimných mesiacov- čo je obdobie mimo našej sezóny a máme viac voľného času sme začali pracovať na vlastnom katalógu ponuky nášho obchodu. Je hotový len z časti no usilovne ho rozširujeme – potrebujeme do neho dostať cez 4000 druhov a rozmerov rôznych skrutiek, matiek, kotiev, kotviacich prvkov, ktoré máme aktuálne skladom.

SPOJAK.sk – čoraz viac ľudí nás vyhľadáva

Ešte v septembri minulý rok som napísal článok o propagácii lokálnej firmy na Googli, od vtedy sa čísla zlepšili v náš prospech:

Len pre porovnanie – v hlavnej sezóne za august 2016 tieto čísla boli menej ako polovičné – trend vyhľadávania firmy preto hodnotím ako veľmi dobrý, určite pomohlo aj doplnenie informácií na Google Moja firma, kde môžete editovať údaje o vašej firme, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

Sezóna 2017 sa pomaly ale isto rozbieha a tento rok bude pre mňa výzvou – cieľom je získať väčší podiel na trhu na ktorom pôsobím, uvidíme či sa mi to podarí :).

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *