FastenerFair Stuttgart – veľtrh spojovacieho materiálu

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

FastenerFair Stuttgart patrí medzi najväčšie veľtrhy spojovacieho materiálu na svete a ja som mal možnosť zúčastniť sa ho. Nižšie aspoň v krátkosti zhrniem dojmy a prípadne čo ma zaujalo/inšpirovalo.

FastenerFair

Pôvodne sme sa mali zúčastniť tohto veľtrhu štyria, avšak deň pred začiatkom veľtrhu dvaja účastníci pre pracovné povinnosti cestu zrušili a tak namiesto cesty autom sme sa s otcom rozhodli letieť lietadlom – letenky už síce neboli lacné ako pred vyše mesiacom keď sme sa rozhodovali či letieť alebo ísť autom, no napriek tomu sa mi podarilo zaistiť letenky s odletom z Viedne cez Hanover do Stuttgartu a spiatočné zo Stuttgartu priamo do Viedne so spoločnosťou Eurowings za prijateľnú cenu.

Prvýkrát som sa spoliehal na letenku v aplikácii na mojom iPhone – vždy si letenku tlačím – (len pre istotu – telefón môže občas zlyhať), avšak tentokrát som vybavoval check-in až počas cesty na letisko. O tomto spôsobe ukladania leteniek či iných lístkov viem už dlhšie, no neviem sa zbaviť pocitu, že ma zradí práve vo chvíli keď budem mať najmenej času.

Výstavisko Messe Stuttgart priamo na letisku

Čo musím pochváliť a so slzičkou v oku závidieť je, že výstavisko Meese Stuttgart sa nachádza hneď na letisku – čo je neskutočná výhoda nielen pre vystavovateľov ale aj návštevníkov (tu je vidieť, že soudrouzi komouši tak ako veľa iných vecí ani toto u nás dobre nepremysleli- bratislavská Incheba by bola niekde úplne inde, mať tak skvelú lokáciu a možno by konečne letisko v Bratislave našlo svoj zmysel a cestu ako sa prebojovať vo vysokej konkurencii, ale to už zachádzam…)

FastenerFair – veľtrh venovaný len spojovaciemu materiálu

Pravidelní čitatelia môjho blogu vedia, že prevádzkujem predajňu so spojovacím materiálom a kotviacimi prvkami SPOJAK.sk  (už som o nej písal tu) v Liptovskom Mikuláši a tak pokladám za nutnosť sledovať najnovšie trendy a zvyšovať odbornosť práve navštevovaním veľtrhov podobného zamerania a tak keď od jedného z mojich dodávateľov prišla ponuka na voľné vstupenky bolo rozhodnuté, že sa zúčastním. Doniesol som si odtiaľ nie málo zaujímavých nápadov a inšpirácií, ktoré sa pokúsim v najbližšej dobe implementovať u seba v predajni.

Nižšie prikladám pár vybratých fotografií aj s komentárom:

Messe Stutgart
Messe Stuttgart – niekoľko hál umožňuje hosťovať niekoľko výstav súčasne
FastenerFair Stuttgart
Moja osoba na výstavisku – naľavo skrutky do dreva dlhšie ako moja výška.
Automatická linka na skladanie kartónových krabíc, ktoré sú následne plnené spojovacím materiálom – na veľtrhu o skrutkách nesmú chýbať nie len výrobcovia a distribútori skrutiek a iného spojovacieho materiálu, ale aj zastúpenie výrobcov strojov na výrobu spojovacieho materiálu a jeho následnú úpravu či balenie.
krabička na balenie
Malá vychytávka balenia na skrutky – s týmto konceptom balenia (kombinácia kartónovej škatuľky s priehľadnou časťou z fólie) som sa už stretol aj pred tým a to u výrobcu a určovateľa trendov v našom obore – firmy Fischer.
Najväčšia skrutka akú som mal doteraz možnosť vidieť – M330x1100mm, vážiaca 332 kilogramov
spojovací materiál veľkoobchod / maloobchod
Napináky či závesné matice vo veľkosti M100 – využívajú sa najmä pri stavbe mostov.
zásobník na tesárske vruty
Zásobník na tesárske vruty napojiteľný na akúkoľvek aku skrutkovačku. V zásobníku môžete vidieť tesárske skrutky 6×160

Na záver už iba dodám, že podobné veľtrhy bývajú počas celého roka po celom svete a určite sa chystám na ďalší.

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *