Instagram – reklama v Stories je dostupná všetkým

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Instagram je miesto kde ľudia a firmy zdieľajú ich každodenné či zaujímavé momenty prostredníctvom fotografií a videí. Táto sociálna sieť sa stáva na Slovensku čoraz populárnejšou, čím sa stáva atraktívnym marektingovým kanálom – či už na budovanie povedomia o vašej značke, produkte či obchode, alebo slúži ako priamy predajný kanál. Od augusta 2016 môžu užívatelia vytvárať a pridávať tzv. “Instagram stories” – pričom sa táto funkcia ponáša na preslávenú aplikáciu Snapchat.

O čo vlastne ide? – Vytvorenie a publikovanie “príbehov” má oproti klasickej publikácii na instagrame jednu podstatnú rozdielnosť a to, že tento príbeh sa do 24 hodín automaticky stratí a neostáva dostupný na vašom IG profile. Druhá odlišnosť je, že tieto príbehy vám ľudia, ktorí ich uvidia nemôžu lajkovať a komentovať môžu len priamo vám do správ. Takýchto príbehov môžete pridávať neobmedzene. Vaši priatelia a ľudia čo vás sledujú môžu následne tieto príbehy pozrieť na svojom instagrame.

V januári 2017 oznámil Instagram spustenie testovacej prevádzky Stories insights (štatistiky príbehov pre firmy) a Ads (reklama)- možnosť umiestniť reklamu priamo do príbehu. Začiatkom marca 2017 spustil Stories insights a Stories Ads v plnej prevádzke a sprístupnil to všetkým užívateľom, ktorí používajú Instagram Business účet. Poďme sa na tento typ reklamy pozrieť bližšie.

Ako vytvoriť a pozerať príbehy na Instagrame:

Otvore aplikáciu- vo vašom newsfeede (obrazovka po otvorení aplikácie) môžete vidieť všetky príbehy ľudí, ktorých sledujete – stačí na ktorýkoľvek kliknúť a zobrazí sa vám. Rovnako môžete kedykoľve vidieť váš príbeh/y (ak nejaký máte) naľavo hore (prvý krúžok). Ak príbeh nemáte, vytvoríte ho kliknutím na ikonu fotoaparátu úplne naľavo hore v aplikácii.

Instagram príbehy

Reklama v Instagrame

  • obrázok alebo video v maximálnej dĺžke 15 sekúnd
  • odporúčaná veľkosť obrázka 1080×1920 (POZOR- markantné množstvo užívateľov instagramu drží telefón v jednej ruke “na stojáka” práve pre nemožnosť preorientovať aplikáciu na šírku displeja,  z toho môžem usúdiť, že reklamný formát 1920×1080 (displej našírku- widescreen))

Ako spustíte reklamu v Instagram stories?

Otvorte Facebook Ads Manager vyberte si ako cieľ kampane „reach“ a v nastavení umiestnenia (Ad Set – Placement) zaškrtnite možnosť Instagram – Stories:

instagram stories ads
Zvoľte možnosť “Edit Placement” -tu môžete nastaviť kde všade sa má reklama zobrazovať.

Prečo by ste mali vyskúšať tento formát reklamy?

Jedná sa o nový marketingový kanál (tzn. ešte nie je tak preplnený napríklad aj vašou konkurenciou) s vysokou koncentráciou potencionálnych zákazníkov. Táto kombinácia vytvára určité predpoklady na pomerne lacný a efektívný marketingový priestor.

zdroj: https://business.instagram.com/blog/instagram-stories-available-globally

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *