Ako pridať viac prevádzok pod jednu fanpage na Facebook

Máte firmu s viacerými prevádzkami na rôznych adresách a chceli by ste ich zobrazovať a spravovať pod jednou fanúšikovskou stránkou na Facebook.com?  Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

Na facebooku spravujem niekoľko desiatok fanpages a multi lokalizáciu som na žiadnu až na jednu nikdy nepotreboval. Spravujem fanpage stránku rodinnej firmy – Krupa Kajo – Dielňa, Stavba, Záhrada  a vzhľadom na to, že prevádzkujeme dve kamenné predajne (v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši) som sa rozhodol využiť multilokalizáciu obidve prevádzky pridať pod jednu spoločnú fanpage. Toto nastavenie nejde vykonať v štandardných nastaveniach stránky, je potrebné to nastaviť v Facebook Business Manager

  • Ak ešte nemáte účet, budete ho potrebovať – stačí kliknúť na registrácia:
facebook business manager
Vytvorte si účet vo facebook business manager

Po vytvorení účtu vás do neho presmeruje – môžete si tu upraviť a nadefinovať rôzne nastavenia, prípadne to môžete nechať na neskôr:

nastavenie biznis manažér facebook účet
Nastavte si svoj biznis manažér facebook účet

Ako prvé, potrebujete stránku na ktorú chcete nastaviť viac lokalizácií pridať do facebook business manager (pre pridanie musíte byť administrátorom danej stránky):

Pridanie stránky do facebook business manager
Pridajte stránku – na výber máte z troch možností, ja som stránku pridal ručne

Po pridaní stránky do vašeho business manager účtu kliknite na ikonku menu naľavo hore v rohu a Business Locations – dole zvolíte “Všetky nástroje” a v 4. stĺpci by ste mali mať sekciu Business Locations, ak ju tam nemáte je potrebné požiadať o prístup do nej:

prístup do Business Locations
Požiadajte o prístup do Business Locations

žiadosť o sprístupnenie facebook business locationsSprístupnenie business locations môžete požiadať tu. Odpoveď a schválenie žiadosti o sprístupnenie som dostal do niekoľkých minút. Po opätovnom prihlásení mi pribudla sekcia Business Locations:

Ked už sme v správnej sekcii, klikneme na zelené tlačítko pridať novú lokáciu, vyhodí nám 3 možnosti – ja som zvolil 1. – pridať lokáciu ručne:

ako pridať lokáciu na facebook fanstránku

Vybehnú na vás takéto nastavenia, ktoré je potrebné vyplniť.

Po kliknutí na Uložiť začne prebiehať pridanie novej lokácie (taká malá zelená guľka naľavo od tlačidla Stiahnuť lokality, v pravo hore). V prípade, že vám tam vyhodí červený výkričník nastala chyba a lokáciu vám nepridalo:

Po pridaní sa vaše prevádzky zobrazia na fanpage na mape, kde si ich môžete takto rozkliknúť:

multilokality na facebook fanpage

Nakoniec je potrebné ešte lokácie pre fanpage potvrdiť v nastaveniach – vráťte sa opätovne do Business Manager na začiatok – zvoľte nastavenia firmy a požiadajte o priradenie (Uplatniť nárok na lokalitu):

Po chvíli by vám mala prísť notifikácia o úspešnom priradení.

Neviete si s niečím rady? – Pýtajte sa v komentároch.  Potrebujete pomôcť s nastavením vašej fanpage na facebooku? Neváhajte ma kontaktovať.

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *