Dátum 1.1. 2017 opäť nie je konečný pri spustení elektronických schránok na Slovensko.sk

Nová zákonná povinnosť už od januára 2017 – opäť presunutá

AKTUALIZOVANÉ: Štatutári, pozor! Od 1.1.2017 – tento dátum je podľa najnovších rokovaní vlády opätovne presunutý na začiatok druhého polroku (1. júl 2017) – Vám postupne začnú chodiť dôležité úradné dokumenty do úradnej elektronickej schránky Vašej firmy. Prečítať si ich môžete len vtedy, ak máte občiansky preukaz s čipom, bezpečnostný osobný kód a aktivovanú schránku.

Nový občiansky je nutnosť

Dnes som práve preto absolvoval vybavovanie nového občianskeho preukazu s elektronickým čipom na policajnej stanici (do 30 dní s osobným odberom na stanici za poplatok 4,5€, v prípade, že si ho chcete nechať poslať domov vyšlo by vás to 6,5€, urýchlené vydanie občianskeho do dvoch dní je možné za podstatne vyšší príplatok. Radšej som sa na to dal v predstihu, pretože väčšinou takéto veci zvyknem odkladať na poslednú chvíľu, no očakávam problémy po spustení – pokladám sa za technologicky zdatného človeka a napriek tomu už teraz viem, že slovensko.sk nie je užívateľsky príliš prístupné a neviem si predstaviť ako tam budú fungovať ľudia z generácie mojich rodičov.

Termín spustenia elektronických schránok sa blíži a ja už teraz čakám, čo zase nebude fungovať (nechcem byť posol zlých správ, ale pritom ako naši štátnici berú digitalizáciu Slovenska, očakávam nefunkčný (a ak aj funkčný bude) tak nepoužiteľný systém.

Tí z vás, čo už máte občiansky preukaz s elektronickým čipom, netešte sa predčasne, ak ho totižto plánujete využívať na prístup ( 😀 irónia lvl 2000, moc na výber nemáte)  je potrebná opätovná návšteva polície a aktivácia zaručeného elektronického podpisu.

A čo vy, už máte nový občiansky preukaz? 🙂

Sledujte ma:

Jakub Krupa

Miluje veci zlepšovať, pozerať sa na ne z rôznych uhlov a chápať ich v širšom spektre. Zanietený pre marekting, dlhoročne sa venujúci projektovému manažmentu. UX je životný štýl. Milovník dobrého piva.
Jakub Krupa
Sledujte ma:

Najnovšie články od Jakub Krupa (zobraziť všetky)

No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *